okna.pl mury.pl Bud24 przetargi dekarze forum kontakt

Pomoc     Wyszukaj     Użytkownicy     Rejestracja     Profil     Logowanie     Zaloguj by sprawdzić wiadomości    
Obecny czas: 2017-12-16 00:19

1 2 3 4 5 / 5 wszystkich
 Szybka rejestracja       Login:       Hasło:       Powtórz hasło:       Adres e-mail:        
Autor Post

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2006-02-05 20:27:51, Temat: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ DEMONTAŻOWĄ

Twisted Evil ETERNIT W ZASADZIE AZBEST-PROBLEM NAS WSZYSTKICH.
SZUKAM WIADOMOŚCI NA TEMAT NIEZBĘDNYCH POZWOLEŃ I KONCESJI UMOŻLIWIAJĄCYCH ZAJĘCIEM SIĘ DEMONTAŻEM .MÓWIĄC KRÓTKO: CO , GDZIE I JAK.

Kuma temat

Miejsce:
Wysłany: 2006-03-10 12:03:22, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ DEMONTAŻOWĄ

Najpierw musi Pan zalozyc firme (najlepiej dekarska)

Nastepnie odbyc specjalne szkolenie na mozliwosc przeprowadzania rozbiorki z eternitu

kolejnym krokiem to znalezienie firmy ktora odbierze i zutylizuje eternit zdemontowany przez Panska firme

no i zostaje szukac klientow Smile

to tak w duzym skrocie

dla zainteresowanych pod koniec marca planujemy przeprowadzenie takiego szkolenia koszt to okolo(200 zł) koszt jest uzalezniony od ilosci osob, jest to cena ktora nazuca nam Szkoleniowiec

w razie pytan prosze o maila
pozdrawiam

wagrzes

Bruce Wszechwiedzący :)

Miejsce:
Wysłany: 2006-03-20 21:25:11, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ DEMONTAŻOWĄ

Cojo zapomniałeś o najważniejszym:
należy uzyskać pozwolenie na gospodarowanie materiałami niebezpiecznymi!Pozwolenie takie uzyskuje się oddzielnie w kazdym powiecie, tak więc trzeba się trochę pomęczyć z pisaniem tego samego.Pracownicy muszą mieć badania lekarskie z zaznaczeniem, że mogą pracować w kontakcie z azbestem.Ubrania ochronne muszą mieć atesty i instrukcje w jęz. polskim.Mógłbym jeszcze trochę powyliczać, ale nie chcę zniechęcać potencjalnych "demontażystów eternitu"
A teraz najpiękniejsze:
Należy sie nastawić na częste kontrole z inspekcji pracy i ochrony środowiska.
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, powstrzymam się od komentarza o kompetencjach odpowiadających na pytania.

Kuma temat

Miejsce:
Wysłany: 2006-03-21 01:07:54, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ DEMONTAŻOWĄ

Witam zakreslilem tylko niektore z najwazniejszych rzeczy, ktore nalezy zrobic, jezeli chodzi o gospodarowanie materialami niebezpiecznymi to mozna to ominac podpisujac stosowna umowe z firma od utylizacji, post dotyczy glownie demontazu tak wiec zajolem sie tylko ta problematyka.

Co do moich kompetencji moze niech oceniaja je ci z ktorymi wspolpracuje.

Wyraznie napisalem,ze wszelkie informacje beda na szkoleniu ktore bedziemy organizowac (przyjezdza specjalista z tej branzy).
Trudno jest opisac na forum 8 godzin szkolenia.
Szkolenie moze zorganizowac kazdy kto ma do tego checi.

pozdrawiam

wagrzes

Miejsce:
Wysłany: 2006-03-21 19:35:04, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ DEMONTAŻOWĄ

cojo napisał(a) dnia Tue, 21 March 2006 01:07

Witam zakreslilem tylko niektore z najwazniejszych rzeczy, ktore nalezy zrobic, jezeli chodzi o gospodarowanie materialami niebezpiecznymi to mozna to ominac podpisujac stosowna umowe z firma od utylizacji, post dotyczy glownie demontazu tak wiec zajolem sie tylko ta problematyka.

Co do moich kompetencji moze niech oceniaja je ci z ktorymi wspolpracuje.

Wyraznie napisalem,ze wszelkie informacje beda na szkoleniu ktore bedziemy organizowac (przyjezdza specjalista z tej branzy).
Trudno jest opisac na forum 8 godzin szkolenia.
Szkolenie moze zorganizowac kazdy kto ma do tego checi.

pozdrawiam

Po kolei.
To o czym napisałem, to moim zdaniem są ważniejsze rzeczy od np. szukania potencjalnych klientów.
Gdybyś poczytał rozporządzenie Ministra Gospodarki itd.( w razie czego służę dokładnymi namiarami ) w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zaw. azbest oraz ustawę o zakazie stosowania wyrobów zaw. azbest, to nie pisałbyś bzdur, że można ominąć zezwolenie na gospodarowanie materiałami zaw. azbest.Umowa z firmą utylizującą to jedno, a zezwolenie na zdejmowanie to drugie, którego nie dostaniesz nie mając pierwszego.Tak więc ośmielam sie twierdzić, że nie bardzo wiesz, co piszesz.Tłumaczenie, że pytanie dotyczy gł. demontażu nie zwalnia Cię z obowiązku poinformowania pytającego o podstawowych wymogach, bez spełnienia których delikwent nie będzie mógł oficjalnie i zg. z przepisami zdejmować eternitu i wystawiać na to kwitów.
Co ma wspólpraca z kimś do nieznajomości tematu utylizacji azbestu?
To pytanie zostawiam bez odpowiedzi.
Fora służą do tego, aby wyjasniać nurtujące forumowiczów problemy, a nie wprowadzać ich w błąd.
~Adam

niezarejestrowany
Wysłany: 2006-12-16 09:37:47, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ DEMONTAŻOWĄ

Witam mam pytanko poniewaz chciałbym sam otworzyć firme ( Utylizowanie różnych części Agd np ?) I co bym musiał zrobić po kolei ! mam dopiero 22 lat ale wiem ze jeżeli sie upre to dojde do wszystkiego ! Szkoda że nie mam nikogo kto mógł by mi pomuc ale mam takiego małego asa tzn mam kawałek swojej ziemi gdzie mógłbym to utylizowac ?? !! Kto mi pomoże ! ??

wagrzes

Miejsce:
Wysłany: 2006-12-16 16:04:42, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ DEMONTAŻOWĄ

Chyba kawałek ziemi nie wystarczy.Oprócz niego trzeba mieć kawał forsy, albo biznesplan, na podstawie którego ta forsa się znajdzie.Utylizacja czegokolwiek to potężna inwestycja, na którą składa się wiele rzeczy: budynki, technologie, maszyny, pracownicy,a przede wszystkim baza surowcowa, czyli stały dopływ tego, co ma być unieszkodliwiane.Gdyby było to proste, to nie borykalibyśmy sie z tonami smieci zalegającymi w lasach.Tyle wstępu.W Twoim starostwie jest komórka odpowiedzialna za materiały niebezpieczne.Tam udzielą Ci informacji.
~gumis

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-02-21 18:20:26, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ DEMONTAŻOWĄ

a gdzie puzniej skladywac go do utylizacji

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2007-09-06 02:38:56, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ DEMONTAŻOWĄ

a ja mam pytanie gdzie odbywaja sie takie szkolenia na usuwanie eternitu

Ania

Administrator

Miejsce: Wroclaw
Wysłany: 2007-09-06 08:23:27, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ DEMONTAŻOWĄ

Bardzo często to Państwowa Inspekcja Pracy organizuje tego typu szkolenia. Warto do nich zadzwonić i zapytać. Z tego, co wiem oddział wrocławski organizował takie szkolenie w czerwcu - być może są terminy następnych

mixer2004

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2007-09-16 21:59:25, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ DEMONTAŻOWĄ

Jestem zaskoczony tymi informacjami nt warunków wymaganyh przy demontazu eternitu. Tak się złozylo,że samorząd giminny zaproponował mi jako dekarzowi (początkującemu) nie tylko wykonanie pokrycia dachowego ale demontaz starego dachu wyk. z eternitu. Z moja brygadą wykonałem to w 5 godzin ( ok. 200 m2). Starałem się zdejmować płyty nie niszcząc ich, zpakowałem w czarną folię i już. Pamiętałem o ubraniach ochronnych ( ale bez żadnych atestów, tylko typowo robocze drelichowe z dł. rękawem) maskach na twarz, rękawicach.Gmina dopuszczając nas do prac nie zapytała o kwalifikacje dotyczace naszych uprawnień w tym zakresie ( tzn demontażu eternitu), badania lekarskie (?), przeszkolenie (?) Kazała wykonać pracę i już. Od ponad miesiąca złożony eternit przykryty folią leży przy drodze wiejskiej i gmina nie raczy go wywieź. Przyznaję,że jestem zaskoczony sytuacja w jakiej sie znalazłem - brak znajomości prawa szkodzi -Tak ! Zastanawiam się,kto nie dokonał formalności: czy gmina nie prawdzając naszych kwalifikacji ( a wiedziała, że tego nie robiliśmy, nie mamy doświadczenia i uprawnień a zakładamy tylko dach na nowych budynkach - ten był stary i dach wymagał remontu) a jednak zleciła nam prace, czy też moja firma podjęła się zlecenia do którego nie była uprawniona. Zastanawi mnie demontaż eternitu i widze tu duże mozliwości zarobkowe ( czy jednak mam rację ?) jednak jak ugryź ten temat: kto opłaca demontaz eternitu ( właściciel budynku czy też urząd określonego szczebla, czy tez jakaś instytucja np Ochrona Środowiska, czy też jakaś organizacja np unijna), jakie sa opłaty ( za powyższe skalkulowalismy po 5 zł/m2 dachu tj 1.000 zł +Vat ) - w jakiej wysokości ( 22 % czy też innej ), w czyjej gestii lezy wywóz tego eternitu ( odpadu), kto się zajmuje utylizacją ( czy za utylizację płaci irma demontażowa, czy też właściciel bud, czy śą jakieś dopłaty na  z Ochr. Środowiska, z UE itp). Takich pytań i wątpliwości teraz mam coraz więcej. Proszę mi podowiedzieć więcej na ten tema albo wskazać strony www na których byłby ten temat zeroko opisany, prawnie, ekonomicznie, organizacyjnie, administracyjnie itp.

Forumowiczom życzę wszystkiego dobrego, czekam na odpwoiedzi.

mixer2004

gyndach@poczta.onet.pl

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2007-09-23 13:55:50, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ DEMONTAŻOWĄ

Witam ;na samym  początku muszę ci powiedzieć że jestem rozczarowany postawą gminy. Jest w twoim poscie  tyle pytań , że proponuję załapać  ci się jak najprędzej na szkolenie na temat demontażu azbestu, to się dowiesz  wszystkiego . Ale najpierw ci powiem najważniejsze moim zdaniem bo nikt jeszcze nie powiedział na forum, że wykonawca który podejmuje się demontażu eternitu jest jego posiadaczem, i cała odpowiedzialność spada na posiadacza odadów niebezpiecznych, a nie na właścicielu budynku. Nie chcę sie bardziej rozpisywać bo to już napisał ktoś wyżej, że nie w sposób wyjaśnić tego tematu na forum jest to naprawdę szerokie zagadnienie. A jednak ci trochę odpowiem na twoje pytania: ubranie robocze to kombinezon z szczelnymi rękawami, nogawkami i kapturem (atest przecw pyleniu nie nie zwykły malarski)maska przeciw pyłowa (atestowana),rękawice, wszystko jednorazowe.eternit ułożyć na paletach szczelnie zapakowany folią gr,nie mniejniż0,2mm.oznakowaćspecjalnąnalepką.zabezpieczenie terenu wykonywanych prac specjalnymi tablicami,pracownicy oczywiście badania lekarskie (na azbest)przeszkolenia,itd.Gmina nie powinna ci zlecać prac związanych z azbestem,a ty nie powinieniań przyjmować zlecenia bez uprawnień.Możliwości zarobkowe?chyba zależą od gminy.Złożony eternit?kto posiada prawo do składowania odpadów niebezp,na tym terenie.Gestia wywozu -posiadacz odpadu,przez wyspecjalizowane firmy do przewozu mater, niebezp.Opłaty? posiadacz który  powinien sobie wliczyć w koszt usługi.Na Śląsku utylizacją zajmuje się firma Komart.Vat 22%. Dopłaca Gmnina w zależnosći od wew ustw.Gmina powinna posiadać namiary na instytucje które są związane z tematem materiałow niebezpiecznych. i to by było tyle. z pozdrowieniami życzę powodzenia

gynek

~dzięki

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-09-23 21:24:46, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ DEMONTAŻOWĄ

dziekuję serdecznie za te wyjasnienia. Trochę uświadomiłmy mi istotę zagadnienia. jednak podstawowe pytanie: gdzie szukać informacji szczegółowych: przepisy prawne ( głównie), to zajmuje moją głowę teraz. o innych sprawach juz się dowiedziałem ( jednak nadal tylko trochę)  Jestem przekonany,że gdyby były dotacje za zdjęcie takiego niebezpiecznegopokrycia, za jegotransport do utyliacji i jego bezpłatna utalizacja a co przy tym ważne jeszcze dopląta do inwestycji nowego pokrycia dachowego- to jednak ruch w tym interesie bylby większy

"gynek" pozdrawiam ciebie serdecznie i osobiści dziękuje jeszcze raz. Jednak nadal jestem chłonny wiedzy w tym temacie. a może info na mój prywatny adres? Pozdrowienia

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2007-11-17 18:51:29, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ utylizującą rtv i ...

Co jest potrzebne do założenia takiej firmy ?
Jak odbywa się pozysk sprzętu ?
Z kim się rozliczam i na jakich zasadach ?
Kto mi płaci ?
Czy można wyrwać dotacje z uni ?
~axel

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-11-25 18:57:49, Temat: Odp: ETERNIT -JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ utylizującą rtv i ...

Do ,, ADAMA " i ,, GIŻYCKO "

Na stronie e-forum.pl znalazłem oprogramowanie dla firm które trudnią się zbiórką i demontażem sprzętu AGD i RTV . Może wiadomości , które są w tym oprogramowaniu będą Wam pomocne .

Pozdrawiam

~szasza0@op.pl

niezarejestrowany
Wysłany: 2008-01-24 11:35:17, Temat: gdzie szkolenia nadające uprawnienia do ściągaia e...

proszę o podanie adresu miejsca gdzie można odbyć takie szkolenie.ja woj. mazowieckie. dziękuje.
~Basia1

niezarejestrowany
Wysłany: 2008-01-30 14:18:54, Temat: gdzie szkolenia nadające uprawnienia do ściągaia e...

Jaka stawka Vat-u ?

a) usługa kompleksowa, tj. demontaż, transport i utylizacja - dla budynków mieszkalnych,

b) usługa kompleksowa, tj. demontaż, transport i utylizacja - dla budynków gospodarczych,

c) transport i utylizacja - eternit nigdy nie zamontowany na dachu lub elewacji.
~mimek

niezarejestrowany
Wysłany: 2009-04-20 22:31:39, Temat: gdzie szkolenia nadające uprawnienia do ściągaia e...

witam, jestem zainteresowany zalozeniem firmy trudniacej sie demontazem eternitu abestowego ijego utylizacja.

w jaki sposob moge ja zalozyc??

gdzie moge zanlezc informacje na ten temat??

co mi jest potrzebne do jej założenia

prosze o jakies wiesci
~irekdekarz

niezarejestrowany
Wysłany: 2009-06-14 00:14:21, Temat: gdzie szkolenia nadające uprawnienia do ściągaia e...

Jestem bardzo zainteresowany takim szkoleniem ,barzdo prosze o wiadomosc na adres irekdekarz@neostrada.pl
~danieloWyDach

niezarejestrowany
Wysłany: 2009-08-06 21:45:40, Temat: gdzie szkolenia nadające uprawnienia do ściągaia e...

Zezwolenie na usuwanie wyrobów zawierających azbest można uzyskać po skończeniu kursu,w Trzemesznie w firmie IZOPOL .Kurs jest płatny.

1 2 3 4 5 / 5 wszystkich