okna.pl mury.pl Bud24 przetargi dekarze forum kontakt

Pomoc     Wyszukaj     Użytkownicy     Rejestracja     Profil     Logowanie     Zaloguj by sprawdzić wiadomości    
Obecny czas: 2017-12-16 00:14

1 2 3 4 5 6 / 6 wszystkich
 Szybka rejestracja       Login:       Hasło:       Powtórz hasło:       Adres e-mail:        
Autor Post

zolwin

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2006-06-06 16:14:35, Temat: wentylacja dachu

Witam!
Chciałbym poprawnie zwentylować dach. Chodzi mi o przestrzeń pomiędzy krokwiami z ociepleniem. Rozumiem że muszę stworzyć 2cm przerwę między wełną a deskowaniem i wlot powietrza pomiędzy murłatą a deskowaniem. Natomiast nie bardzo wiem jak zrobić wylot wentylacyjny przy kalenicy - zerwać fragment papy i deskowania ? Dzięki za odpowiedź, Wojtek

PanieMariuszGłowąPanRusz

Bruce Wszechwiedzący :)

Miejsce: Warszawa
Wysłany: 2006-06-07 06:34:36, Temat: Odp: wentylacja dachu

Należy rozciąć papę i jeżeli cieśla nie zostawił przerwy pomiędzy deskami to trzeba taką przerwę zrobić.
Mariusz

Parówkowym skrytożecom mówimy stanowcze NIE !!!!

bodzio12

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2006-12-06 22:36:22, Temat: Odp: wentylacja dachu

A Panie wszechwiedzący jakiej wielkości ta przerwa powinna być?

PanieMariuszGłowąPanRusz

Wysłany: 2006-12-07 10:22:43, Temat: Odp: wentylacja dachu

Witam. Deski należy wyciąć mniej więcej na szerokość 4-5 cm patrząc w poziomie.

bodzio12

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2006-12-10 19:00:24, Temat: Odp: wentylacja dachu

mpoltorak napisał:

Witam. Deski należy wyciąć mniej więcej na szerokość 4-5 cm patrząc w poziomie.

I walisz Pan dydrymały, potwierdzajc tym samym swoja niewiedze na temat dachów.

Owszem jest to jedno z rozwiązań ale 4-5 cm ? Jest to poddasze uzytkowy a więc powietrze bedzie miało za zadanie szybko wysyszać dac hówkę jak i wymieniac powietrze pomiędzy kanałami w przestrzeniach międzykrokwiowych.Jednak decydującymi parametrami dla dobrania prawidłowej wentylacji jest długość krokwi oraz sam układ dachu.Pamietac należy że przy dachach czterospadowych musi sie wentylować także krawędzie narożne (grzbiety) a poprzeczny przekrój elementów wentylacyjnych musi być większy a co najmniej równy 0,5 promila powierzchni narożnej. Dla okapu przekrój poprzeczny wentylacji wynosi 2 promile połaci która ma byc wentylowana jednak nie mniej jak 200 cm2/mb okapu.Na kalenicy wentylacja wynosic powinna 0,5 promila powierzchni połaci która ma być wentylowana tak więc otwór wentylacyjny dla krokwi o długości np. 10 mb powinien mieć powierzchnię min 50 cm2/mb.(oczywiście dla dachu dwuspadowego x2 bo obustronnie). Gdy nie ma możliwości technicznych aby osiągnąć takie przekroje należy połać dachową dodatkowo zwentylować stosując do tego celu tkz. dachówki wentylacyjne.

Tak więc Panie wszechwiedzący Pana teoria o 4-5 cm wzieła w łeb tym bardziej że na kalenicy i grzbietach leżą jeszcze gąsiory. I tu pytanko dla wszechwiedzącego. Jaką powierzchnię wentylacji zapewniają gąsiory?

z pozdrowieniami

bodzio12

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2006-12-13 10:55:43, Temat: Odp: wentylacja dachu

Bodziu 12! Mam na dachu papę i blachodachówkę. Wykonawca dachu powiedział mi żebym nie zostawiała szczeliny wentylacyjnej w kalenicy, gdyż zimą często nawiewa tam śniegu (mimo, że są uszczelki), a lepszym rozwiązaniem będzie wykucie kratek wentylacyjnych w szczytach budynku i zabezpieczenie ich przed śniegiem folią paroprzepuszczalną. Dach mam dwuspadowy i od samego początku mam z nim problemy. Proszę przeczytaj mój post "przeciekający nowy dach" i "odp. Zrób to sam"- pod koniec są tam moje wypowiedzi. Wełna będzie kładziona po jętkach, a nie do samej kalenicy. Poza tym nie wiem jak zwentylować przestrzenie w ścianach lukarn, które stanowią na razie deski, papa, styropian od zewnątrz. Od środka chciałam dac wełnę sprasowaną w płytach, ale to chyba trzeba jakośc wentylować? A może od środka dać też styropian? Choć słyszałam, że styropianem nie ociepla się poddaszy gdyż tam on się utlenia i zanika? Będę wdzięczna za podpowiedź. Oczywiście proszę o to również innych Forumowiczów, którzy do tej pory służyli mi dobrym słowem. Agnieszka

PanieMariuszGłowąPanRusz

Wysłany: 2006-12-13 15:05:38, Temat: Odp: wentylacja dachu

Sam Pan walisz dyrdymały. Człowiek pyta o wentylację przestrzeni pomiędzy deskami a termoizolacją. Co ma to wspólnego z osuszaniem dachówki.

~Adam

niezarejestrowany
Wysłany: 2006-12-14 13:01:51, Temat: Odp: wentylacja dachu

Sczeliny wentylacyjnej nie trzeba zostawiać gdy się zastosuje wiatroizolację o zwiększonej paroprzpuszczalnosci.
~agnieszka

niezarejestrowany
Wysłany: 2006-12-15 09:45:55, Temat: Odp: wentylacja dachu

Adamie! Zolwin nie stosował wiatroizolacji, tylko deski i papę.
~Kaska

niezarejestrowany
Wysłany: 2006-12-15 15:38:16, Temat: Odp: wentylacja dachu

Brawo Pani Agnieszko...choc raz moze ktos przyzna, ze kobiety tez sie znaja na meskich zajeciach :-)
~agnieszka

niezarejestrowany
Wysłany: 2006-12-19 09:33:41, Temat: Odp: wentylacja dachu

Dzięki Kaska. Ja chyba powinnam być facetem, bo lubię męskie zajęcia, ale z drugiej strony co to byłby za facet, który robi na szydełku? Pozdrawiam i życzę wszystkim użytkownikom Forum wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku.
~bery

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-04-30 23:23:51, Temat: Odp: wentylacja dachu

Najprościej zastosować kominki wentylacyjne:)
~stas

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-05-10 03:04:32, Temat: Odp: wentylacja dachu

Mam pytanie jak wentylowac dach pokryty jedynie papa- przeciez nie moge zrobic zadnych szczelin wentyl. w papie!

PanieMariuszGłowąPanRusz

Wysłany: 2007-05-11 14:50:16, Temat: Odp: wentylacja dachu

Witam.

Co dokładnie chcesz wentylować? Jeżeli przestrzeń pomiędzy dekami a termoizolacją to robi się to dokładnie tak samo jak w przypadku każdego innego pokrycia. Z tą jednak różnicą że na kalenicy trzeba zamontować specjalny element wentylacyjny. To wygląda tak samo jak przy goncie bitumicznym.

Mariusz

~stas

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-05-18 18:48:03, Temat: Odp: wentylacja dachu

Dzieki za odpowiedz - juz wiem cos wiecej ale nie do konca wiem co to znaczy specjalny element wentylacyjny. Dach bedzie wykonany następujaco: krokwie a w nich wełna, nastepnie planuje folie paroprzepuszczalna, następnie kontrłaty (aby uzyskać szczelinę wentylacyjną), potem pełne obicie dachu deskami a na deski juz koncowe nakrycie jakąś dobrą papą wierzchniego krycia. Dach dwuspadzisty 40 st. na domeczku w górach.

Pozdrawiam i prosilbym o dalsze wskazówki

~jachu

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-06-20 09:19:21, Temat: Odp: wentylacja dachu

Witam,

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie elementów wentylacyjnych np. kominków wentylacyjnych, wywietrzników połaciowych.

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2007-08-28 10:37:44, Temat: Odp: wentylacja dachu

Witam

Rowniez mam problem z wentylacja dachu. Ojciec jakies 3-4 lata temu wziol sie sam za ocieplenie dachu (myslal ze zrobil to ok) . Mam dach szpiciasty z pelnym obiciem deskami i na tym papa termozgrzewalna . W krokwiach mam welne i nie jest zostawione miejsce na szczeline wentylacyjna to cale jest zakryte od wew gruba folia ktora nie przepuszcze powietrza. I zaczol sie problem deski w kalenicy w niektorych miejscach gnija i sa sprochniale oraz duzo wody sie osiada na foli. Teraz mam pytanie do fachowcow czy musialbym cala wate wyciagnac i na nowo izolowac by zostawic szczeline wentylacyjna czy przykladowo folia termoprzepuszczalna zalatwi problem .Dodam jeszcze ze fachowiec doradzil wyciac z 10 cm izolacji z kalenicy i tam zrobic wentylacje i to powinno wystarczyc.

Z gory dzieki za odp
~Matka

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-09-09 11:30:39, Temat: Odp: wentylacja dachu

Hej. Ja mam następujący problem - w sumie dość podobny:

Dopiero po półrocznych pracach wykończeniowych w segmencie szeregowca kupionym od dewelopera zajrzałam na poddasze i się przeraziłam, ponieważ większość desek w deskowaniu jest spleśniała. Dasz jest wykonany z wiązarów kratowych pokrytych papą termozgrzewalną. Długość konstrukcji jest na tyle duża, że po obu stronach budynku powstał ok. 1.5 m okap. Na dolnym pasie ułożona jest wełna mineralna, która od spodu jest zabezpieczona folią paroizolacyjną, a pod nią jest sufit podwieszony piętra. W dachu jest jeden wyłaz dla kominiarza w postaci kominka z żaluzjami o wymiarach ok 80x80 cm. Deweloper twierdzi, że przy dolnym pasie kratownicy na długości elewacji zostawił 2 cm szczelinę. Niestety ta szczelina została chyba skutecznie przykryta drewnianą podbitką. Proszę o radę jakich dokonać zmian, żeby stworzyć właściwe warunki wentylacji poddasza? Czy wystarczy zamontowanie dodatkowego kominka w pobliżu kalenicy i kratek wentylacyjnych w podbitce okapu? Czy należy może żądać zamontowania wywietrzników połaciowych? Czy powinnam jakoś dodatkowo zabezpieczyć deskowanie, żeby usunąć już istniejącą  pleśń? Deski dachowe podobno były zabezpieczane jakimś środkiem (są zielone), ale, co dziwne, tylko co druga jest spleśniała, więc podejrzewam, że ten środek był nakładany chyba wybiórczo... Zaznaczam, że deski są naturalne, nie heblowane.

~krowa

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-09-28 19:14:21, Temat: obicie dachu

czesc chcial bym sie dowiedziec ile kosztuje obicie dachu deska. za m2
~marioauto@interia.pl

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-11-21 11:52:35, Temat: obicie dachu

cześc. Mam problem z poddaszem mieszkalnym. Dach został ocieplony najpierw folią przybitą  do krokwi potem ułożona była wata ,zaznaczam że niewiem czy między folią firmy JUKFOL a wata jest wolna przestrzn a raczej jej nie ma. Na watę położono czarną  grubą folię ( chyba taką jak się kładzie pod wylewki podłogowe) na to wszystko od spodu przykręcone są płyty karton gips.Poddasze miało być użytkowane dopiero w tym roku ale od momentu grzania kaloryferów zsufitu kapie woda zacieka po płytach aż na ściany. co może być przyczyną tego kapania.
1 2 3 4 5 6 / 6 wszystkich