okna.pl mury.pl Bud24 przetargi dekarze forum kontakt

Pomoc     Wyszukaj     Użytkownicy     Rejestracja     Profil     Logowanie     Zaloguj by sprawdzić wiadomości    
Obecny czas: 2018-01-19 18:04

Strona główna » Forum budujących - fazy budowy » Pokrycia dachowe » Odp: Wady dachówki ceramicznej
1 2 3 4 5 6 » / 11 wszystkich
 Szybka rejestracja       Login:       Hasło:       Powtórz hasło:       Adres e-mail:        
Autor Post

Dorkam

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2006-11-16 15:52:11, Temat: Wady dachówki ceramicznej

Witam!
Mam piekny dach pokryty dachówka ceramiczna Sirius 13!!!! Wszystko byloby dobrze, gdyby nie to, ze dachówki sa krzywe - nie zachodza jedna na drugą, odstają, a brzegówki to dopiero jest tragedia!
Moja reklamacja nie została przez producenta uwzgledniona
Ostrzegam wszystkich zainteresowanych
~warszawiak

niezarejestrowany
Wysłany: 2006-11-16 16:05:09, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

a jak producent umotywował nieuwzględnienie gwarancji? dachówki mają to do siebie że nie są idealnie proste i pewne odchylenia są dopuszczalne za nieprzylagające dachówki można też w pewnym stopniu obwiniać dekarza, który z drugiej strony powinien zauważyć ich niedoskonałość przy układaniu dachu uważaj bo jeśli owo niespasowanie jest znaczne to dach oprócz tego że jest nie za ładny to jeszcze nieszczelny No i na koniec - dziwi mnie że Sirius jest Krzywy - to dość dobre dachówki - Robena to może i bym podejrzewał ( chociaż ostatnio i tak sie poprawił ) ale Rupp?...

PanieMariuszGłowąPanRusz

Bruce Wszechwiedzący :)

Miejsce: Warszawa
Wysłany: 2006-11-16 16:57:56, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

Witam To nie mozliwe. Sirius nie jest krzywy. Prawdopodobnie wina leży po stronie wykonawcy. Niewypoziomowanie łat, złe ich rozbicie. To wszystko może spowodować taką sytuację.

Parówkowym skrytożecom mówimy stanowcze NIE !!!!
~maciek

niezarejestrowany
Wysłany: 2006-11-18 21:06:49, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

Witam,miesiąc temu skończyli robić mi dach pokryty tondachem amadeuszem glazurowanym. Wszystko bylo w porządku,ale już nie jest dachówka straciła kolor,wygląda jak przysypana mąką,a na glazurze pojawił się biały nalot.Po zmyciu schodzi,ale gdy wyschnie pojawia się na nowo.Czy to normalne?

PanieMariuszGłowąPanRusz

Bruce Wszechwiedzący :)

Miejsce: Warszawa
Wysłany: 2006-11-19 16:57:27, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

Witam. Odpowiedź brzmi - NIE. Nie jest to normalne. Tondach jednak nie grzeszy jakością i tam może się tak zdarzyć choć nie powinno

Parówkowym skrytożecom mówimy stanowcze NIE !!!!
~aquakook

niezarejestrowany
Wysłany: 2006-11-21 15:00:01, Temat: blachodachówka czy dachówka ceramiczna???

prosze o pomoc w wyborze , mam prosty dach bez żadnych udziwnień i zastanawiam sie nad wyborem, blachodachówka czy dachówka ceramiczna , co jest bardziej trwałe , jakie są koszty montażu itd.

bodzio12

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2006-12-06 22:45:48, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

napisał:

Witam,miesiąc temu skończyli robić mi dach pokryty tondachem amadeuszem glazurowanym. Wszystko bylo w porządku,ale już nie jest dachówka straciła kolor,wygląda jak przysypana mąką,a na glazurze pojawił się biały nalot.Po zmyciu schodzi,ale gdy wyschnie pojawia się na nowo.Czy to normalne?

Biały nalot jest dopuszczalny. Tak mówi norma EN 1304. Oczywiście że chodzi tu o naloty przemijające które popewnym czasie , niekiedy kilku miesiącach znika samoczynnie.

Pan wszechwiedzący nie doczytał i wprowadza w bład.

~gabriel

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-01-29 12:26:25, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

Blachodachówka to akurat marna alternatywa dla dachówki ceramicznej. lepszym rozwiązaniem byłoby już coś z rejonów tytan-cynku.
~giaur

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-02-08 12:59:09, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

Odnoszę wrażenie że ostatnio wzrasta zainteresowanie tytan-cynkiem. Gdzie można sprawdzić udział poszczególnych rozwiązań w całym rynku?

wojtekbogusia

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2007-02-25 11:08:29, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

Producent jest bardzo dobry tylko poprostu trafiliście na kiepskiego dekarza.

Ania

Administrator

Miejsce: Wroclaw
Wysłany: 2007-02-26 09:30:35, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

napisał:

Odnoszę wrażenie że ostatnio wzrasta zainteresowanie tytan-cynkiem. Gdzie można sprawdzić udział poszczególnych rozwiązań w całym rynku?

Witam,

Mysle, ze dobrze sprawdzic u producenta np. Rheinzink. Byc moze oni beda posiadali takie informacje.

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2007-02-28 00:09:51, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

Jestem na etapie zakupu dachówki ceramicznej. Prosze o rade która dachówka jest jakosciowo dobra i tania/który model zapewnia szczelność dachu/ .MS
~Procynk

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-03-05 17:52:06, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

napisał:

Trudno jeszcze o takie dane. Patrząc jednak na rynki zachodnie to stale roznąca tendencja. Tytan-cynk jest uzupełnieniem dachówek (idzie głownie na obróbki, orynnowanie i lukarny). Co raz częsciej robi się z niego całe dachy i elewacje (na rąbek lub na listwę) Przykłady znajdziesz na stronie www.zink.de (niestety po niemiecku) lub na polskiej Rheinzinku http://pl.rheinzink.de/57.aspx

Jesłi chodzi o wady dachówek ceramicznych, to co raz częsciej słyszy się, że jeśli dachówka przeleżała pierwsze 3-5 lat, to dalej wytrzyma kolejne kilkadziesiąt... Na betonie niestety sie nie znam...

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2007-03-25 19:35:41, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

Wady dachówki Creaton można zobaczyć

http://dom.jmc.lap.pl/

Proszę o pomoc!

Może ktoś wie jak zbudować poprawnie dach??

Może są jakieś przepisy??

Jacek

lukires

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2007-06-17 11:54:11, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

Zakupiłem w roku 2001 dachówkę rupp sirius brązową. Po pięciu latach użytkowania na dachówce pojawiło się bardzo dużo odprysków.W mojej miejscowości jest kilka takich dachów i wszyscy mają ten sam problem.Czy ktoś próbował wywalczyć wymianę tej dachówki?Ja pisałem do firmy Lafarge ale na razie nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.Próbowałem kontaktować się telefonicznie ale mnie zbywają.Nie wiem jak można to załatwić,proszę o porady.Ponoć wszyskie dachówki z lat2000-2003 mają taką wadę.
~Michal ol

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-12-14 17:52:46, Temat: dachowka karpiowka Krotoszyna firm. CERABUD

witam

czy polecacie zakup dachowki ceramiczne karpiowki firmy CERABUD z Krotoszyna?

pozd.

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2008-01-11 13:20:46, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

lukires napisał:

Zakupiłem w roku 2001 dachówkę rupp sirius brązową. Po pięciu latach użytkowania na dachówce pojawiło się bardzo dużo odprysków.W mojej miejscowości jest kilka takich dachów i wszyscy mają ten sam problem.Czy ktoś próbował wywalczyć wymianę tej dachówki?Ja pisałem do firmy Lafarge ale na razie nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.Próbowałem kontaktować się telefonicznie ale mnie zbywają.Nie wiem jak można to załatwić,proszę o porady.Ponoć wszyskie dachówki z lat2000-2003 mają taką wadę.

Mam podobny problem. Czy już przetarte są jakieś ścieżki w tym temacię?

~kristoferson

niezarejestrowany
Wysłany: 2008-01-11 22:03:05, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

Cześć Wszystkim  ;)

Wadą dachówki ceramicznej jest dopuszczalna jej niedokładność,ale to jest  zbyt mało żeby widzieć to na dachu układając chociaż dwa czy trzy rzędy,natomiast dekarz widząc wyraźne odkształcenia kilku czy kilkunastu dachówek może zwrócić całą partię czy dla producenta czy dla firmy zamawiającej.Trwa ta "przepychanka"trochę czasu ale są to rzadkie sytuacje i zazwyczaj kończą się pozytywnie.

Proszę się nie poddawać,cyknąć parę fotek,przesłać do producenta,jeżeli będzie chciał aby zdjęcia nie dostały się do czasopism promujących materiał na pokrycia dachowe to coś z tym zrobi.

....a co do tytan-cynku,to RHEINZINK  i nic dodać nic ująć.Przyjadą,pomogą się  zdecydować,doradzą nawet  dekarzom,którzy by chcieli się podjąć wykonania tego rodzaju pokrycia,[porady w cenie materiału]

Pozdrowionka Kris
~grwo

niezarejestrowany
Wysłany: 2008-03-04 10:48:23, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

jeżeli chodzi o zakup dachówki z firmy cerabud Krotoszyn zdecydowanie odradzam, posiadam takową na własnym dachu i po 10 latach poprostu się rozlatuje, próba reklamacji towaru załatwiona negatywnie z powodu braku pisemnej gwarancji !!!

maciej_rusiecki

Kuma temat

Miejsce:
Wysłany: 2008-05-13 23:25:32, Temat: Odp: Wady dachówki ceramicznej

Do największych wad dachówek ceramicznych należy dodać jeszcze fakt, iż nie jest to pokrycie szczelne. Pod dachówkę dostaję się drobny śnieg a w cieplejszym okresie deszcz pod postacią "mgiełki", czyli wody rozbijającej sie o dachówki. Najbezpieczniej jest kiedy mamy dach odeskowany i opapowany, ewentualnie jakaś dobra folia. Bez dwóch zdań jest to z pewnością pokrycie najtrwalsze, pod warunkiem, że nie damy się namówić na jakiś "wynalazek".
1 2 3 4 5 6 » / 11 wszystkich
Strona główna » Forum budujących - fazy budowy » Pokrycia dachowe » Odp: Wady dachówki ceramicznej